Miały ułatwiać lecz nie działały

Miasto - 4 sty 2008, o 10:00
INTERWENCJE. Wielu koszalinian denerwowało się w noworoczne opołudnie, stojąc na rzystanku  rzy dworcu PKP. Powód? Nieaktualny rozkład jazdy na monitorze LCD. Mimo święta, odczas którego o mieście kursowało tylko kilka linii autobusowych według rozkładu z niedzieli, elektroniczny ekran okazywał rozkład z dnia owszedniego.

– Po co MZK wydało tyle ieniędzy na urządzenie, które co chwilę źle działa? – ytali niezadowoleni asażerowie.
Jerzy Banasiak, rzecznik rasowy MZK, wyjaśnia: – Owszem, tak było, ale to nie nasza wina. Nie obsługujemy serwera, który steruje rozkładem jazdy. Od informatyków z firmy obsługującej serwer dowiedziałem się, że musieliby tylko na dobę rzestroić cały system, by w Nowy Rok wyświetlił się rawidłowy rozkład jazdy. A to nie jest takie roste. Jednak już racują nad tym, by w czasie Wielkanocy elektroniczny rozkład jazdy działał zgodnie z rzeczywistością.
Przypomnijmy, że elektroniczne monitory LCD mamy jako jedno z ierwszych miast w Polsce. Na razie są zamontowane na kilku rzystankach: na ul. Armii Krajowej (przy dworcu PKP i na rzeciw niego), koło galerii Emka, rzy ratuszu i rzy księgarni ‼Pegaz”. Docelowo mają ojawić się na wszystkich rzystankach w mieście. Mają ułatwiać asażerom sprawdzanie czasu rzyjazdów autobusów. Niestety, często się zawieszają lub są niszczone rzez wandali.
Ewa Marczak

TGor - 4 sty 2008, o 10:35

Jak to o co - by zylo sie lepiej. Ja tam w 50% rzypadkow trafialem na BSOD, czyli niebieski ekran, biale litery u gory - najczesciej brak olaczenia z serwerem.

Andre - 4 sty 2008, o 10:38
Na wyświetlaczu koło Emki widziałem ostatnio  jak "odjeżdża"  "20" do Unieścia

Sarpedon - 4 sty 2008, o 14:57
No to trzeba było zrobić zdjęcie i dać do gazety.

Jaromirrr - 4 sty 2008, o 15:02
A wczoraj nic nie działało od Emką.

MZK tak trzymać.
Lepiej by więcej autobusów jeździło to rozkład byłby nie otrzebny.

johny.f - 4 sty 2008, o 18:02
A żeby to ten rozkład '20' był w miarę aktualny... ale on jest sprzed aru dobrych lat, częstotliwość większa niż co godzinę

Piotr - 4 sty 2008, o 18:12
Spokojnie, zaraz będzie kolejny rzetarg ogłoszony w MZK, że oszukują nowych informatyków i nowe oprogramowanie.

Nic, jak na rowincjonalną robotę.
Docelowo mają ojawić się na wszystkich rzystankach w mieście.

TGor - 4 sty 2008, o 18:41

Lepiej by więcej autobusów jeździło to rozkład byłby nie otrzebny.

Proponuję dynamiczne i demokratyczne sterowanie autobusami: asażerowie na bieżąco decydują gdzie autobus ojedzie - głosowanie rzez odniesienie ręki i naciśnięcie rzycisku  "przystanek na żądanie"
thumbsup_anim

Sarpedon - 4 sty 2008, o 18:41
Szkoda, że studenci nie biorą udziału w rzetargach. Oni zawsze mają najlesze omysły i są najtańsi.

roman - 5 sty 2008, o 22:59

I można im zapłacić w towarze. Karton chińskich zupek i krata iwa

anonimowa - 5 sty 2008, o 23:16
Ten rozkład od Emką nie działa ...